Czym pachnie Twoja łazienka? Jaki zapach pojawia się, kiedy otwierasz drzwi do łazienki, jaki, kiedy otwierasz szafkę z kosmetykami? Jak pachną Twoje kosmetyki, jak pachną Twoje detergenty? Czy to zapach sztucznych aromatów, czy prawdziwych zapachów prosto z natury? Przyjemnie jest otulać się prawdziwymi zapachami kwiatów, ziół, owoców. Przyjemnie jest, kiedy nakładasz na ciało kosmetyk i nie martwisz się o szkodliwe parabeny, sls-y i inne kontrowersyjne substancje. Przyjemnie jest, kiedy sprzątając swój dom nie martwisz się o to, czy środki czystości nie szkodzą Tobie i Twojemu dziecku. Tylko czy tak można, czy kosmetyki i detergenty mogą pachnieć naturalnie i mogą być naturalne? Czy wtedy zadziałają? W dużej mierze tak. Jest wiele produktów, które możesz zrobić sam za grosze. Nie tylko oszczędzasz pieniądze, ale też dbasz o zdrowie swoje i swojej rodziny, a także nie niszczysz środowiska, a na dodatek wszystkie funkcje czy to myjące, czy pielęgnujące, czy czyszczące są zachowane, a nawet lepsze niż produktów gotowych, kupionych w sklepie.

Więcej informacji o szkodliwych substancjach i przepisach na własne kosmetyki już wkrótce.

 

PEELING Z KAWY I WIÓRKÓW KOKOSOWYCH

peeling z kawy

Co będzie Ci potrzebne?

łyżka ekologicznej mielonej kawy

łyżka wiórków kokosowych

2 łyżki zmielonych w młynku do kawy wiórków kokosowych

5 kropli olejku z drzewa herbacianego (jeśli masz skórę trądzikową) lub dowolnego olejku

olej kokosowy lub arganowy (w pierwszej wersji użyłam rafinowanego ryżowego, ale dla mnie się nie sprawdził, lepiej użyć dobrej jakości oleju, tłoczonego na zimno)

Jak to zrobić?

Wszystkie składniki mieszamy ze sobą. Jeśli chcemy użyć oleju kokosowego, należy go lekko podgrzać w rondelku, aby uzyskać płynną konsystencję.

Peeling jest gotowy do użycia. Aby peeling był bardziej delikatny, można użyć tylko wiórków kokosowych bez kawy. Jeśli jesteś w ciąży, nie dodawaj kawy do peelingu.

Sposób użycia

Można używać go zarówno do twarzy, jak i do całego ciała. Zaczynamy od najbardziej suchych i chropowatych miejsc, takich jak kolana, łokcie, stopy i w tych miejscach masujemy bez wody. Następnie zwilżamy skórę wodą i masujemy resztę ciała. Po wykonaniu masażu, spłukujemy peeling wodą. Na skórze może pozostać tłusty film i resztki kawy, dlatego polecam po peelingu zastosować delikatny żel do mycia ciała.