Budownictwo ekologiczne

Każdy temat na tej stronie pojawił się, kiedy zaczęliśmy zadawać pytania.

Kiedy zaczęliśmy pytać, to zaczęły znajdować się odpowiedzi. Być może lepiej byłoby nie uzyskać prawdziwej odpowiedzi i żyć w przekonaniu, że wszystko co jest dopuszczone do obrotu, jest dla nas dobre.

Pojawiły się zatem pytania o wpływ budynków mieszkalnych na ludzi. Czy budynki, w których mieszkamy i pracujemy są dla nas bezpieczne? Czy materiały użyte do budowy naszych domów są zdrowe?

Odpowiedź jest taka, jaką przeczuwaliśmy i pewnie Ty też domyślasz się, że niektóre substancje użyte do produkcji materiałów budowlanych nie są bezpieczne. Wiedząc jaki jest skład mieszanek używanych w budownictwie, nie mamy złudzeń, co do ich bezpieczeństwa.

Jest jeszcze taki aspekt budownictwa. Czy ktoś zastanawia się co dzieje się domem, blokiem, który nie spełnia już swojej funkcji? Pewnie się zastanawia, ale czy ktoś z tym coś robi? Stare budynki są burzone, a co z gruzem, starymi meblami, starymi oknami, z odpadami? Powiększają powierzchnię wysypisk.

Ile już nasze społeczeństwo wyprodukowało toksycznych materiałów budowlanych zawierających chociażby azbest. Który przecież kiedyś uważany był za bezpieczny.

Co zatem możemy zrobić, aby sytuację zmienić?

Odpowiedzią jest budownictwo z wykorzystaniem naturalnych surowców. Są bezpieczne i wykazują właściwości zdrowotne dla naszego organizmu.

Więcej już wkrótce, strona jest jeszcze w rozbudowie.

Zapisz się na newsletter!

Dołącz do fanów!