Warsztaty

Jak dzięki zajęciom pełnym pasji wychować zdrowe, samodzielne i pewne siebie dziecko?

W wychowaniu kieruję się zasadami:

  • Podążaj za dzieckiem, ale pokazuj różne drogi.
  • Akceptuj zainteresowania dziecka i je wspieraj – szukaj różnorodnych pomocy w jego dziedzinie. – Pokazuj też inne drogi.
  • Zachęcaj do kreatywności.
  • Staraj się być dobrym przykładem, ale nie obwiniaj się, jeśli nie uda Ci się zrobić wszystkiego idealnie.
  • Potknięcia zamieniaj w możliwości, mogą być początkiem czegoś nowego.
  • Im więcej potknięć przekujesz w dobro, tym bogatsze doświadczenia, tym szersze perspektywy, tym mądrzejsze, bardziej samodzielne i pewne siebie dziecko.
  • Wykorzystuj metody innych, jeśli przynoszą efekty, ale nie porównuj swojego dziecka z innymi.
  • Dbaj o siebie, będziesz lepszym rodzicem.

Zajęcia przedstawione poniżej mogą być prowadzone  cyklicznie, ale sprawdzają się również jako pojedyncze warsztaty.

 

Zajęcia kulinarne „Mały Kucharz” z elementami dietetyki, plastyki, doświadczeń, wiedzy o ciele i geografii, dające również poprawę zdrowia oraz wzmocnienie odporności.
Zajęcia łączą naukę o naszym ciele, zdrowiu i odżywianiu. Podczas zajęć dzieci dowiedzą się, jak jest zbudowany i jak działa nasz organizm, a poprzez doświadczenia poznają prawa przyrody a także charakterystyczne potrawy z różnych zakątków świata. Cały cykl uwieńczy stworzenie własnego menu na 10 dni wraz z przepisami, a najważniejszym efektem będzie poprawa zdrowia Twojego dziecka, a także całej rodziny. Zdrowe odżywianie przekłada się również na większe zdolności intelektualne.
Ponad 3 lata moja rodzina nie stosuje leków, jesteśmy zdrowi, a każdy z nas utrzymuje właściwą masę ciała. Osiągnęłam to dzięki zmianom w odżywianiu. Teraz chciałabym, aby ta wiedza trafiła również do Ciebie, aby poprawiło się również Twoje zdrowie. Nasze przepisy są wolne od szkodliwych produktów, a pełne substancji odżywczych. Myślę, że każdy powinien znać przepis na „zdrową czekoladę”.

Zajęcia Mały Kucharz odbywają się w obecnie w Domu Kultury Świt w Warszawie w piątki w godz. 18-19.15. Możesz dołączyć do istniejącej grupy lub zaprosić Małego Kucharza do siebie, do swojej szkoły, świetlicy czy domu kultury.

 

Zajęcia z przedsiębiorczości „Mały Przedsiębiorca” łączące elementy biznesu, plastyki, techniki, kreatywności i ćwiczeń wspierających rozwój mózgu, dających lepszy start w dorosłe życie.
Są to innowacyjne zajęcia, wykorzystujące naturalne zdolności dzieci do obserwacji świata i jeszcze niezaśmiecone umysły słowami „nie da się” . Stworzyłam je obserwując swoją córkę , która jest nauczana w systemie domowym. Naturalne dla niej było towarzyszenie mi w moich działaniach związanych z prowadzeniem firmy. Wykorzystujemy autorskie metody i materiały. Zaczynamy od podstawowej wiedzy „czym są pieniądze” i co jest najważniejsze do osiągnięcia w życiu szczęścia. Poprzez „kto to jest lider”, a skończywszy na zrealizowaniu projektu, którego celem jest zarobienie własnych pieniędzy i nauka gospodarowania nimi. Dzieci przejdą drogę od pomysłu do biznesu. Podstawowa wiedza o prowadzeniu firmy jest przekazywana poprzez zabawę, a dzieci bardzo angażują się w powierzone im zadania.

Zajęcia Mały Przedsiębiorca odbywają się w obecnie w Domu Kultury Świt w Warszawie w ramach Bródnowskiego Uniwersytetu Dzieci w co drugą sobotę w godzinach 12-13. Możesz dołączyć do istniejącej grupy lub zaprosić nas do miejsca, które Tobie pasuje najbardziej.

 

Zajęcia przyrodnicze „Mały Ekolog”
Wspólnie z dziećmi wysiejemy swoje nasionka i/lub posadzimy gotowe roślinki. Dzięki swoim własnym roślinom nauczą się cierpliwości, systematyczności i odpowiedzialności. Dzieci dowiedzą dlaczego z małego nasionka może wyrosnąć nawet ogromne drzewo, jak stworzyć swój własny ogródek, jak go pielęgnować a także dlaczego warto dbać o naturalne środowisko.

Zajęcia robimy sezonowo i przyjeżdżamy z zestawem nasion i potrzebnych materiałów na miejsce. Ten rodzaj zajęć sprawdza się w szkołach o przedszkolach.

 

A może na zajęcia chcesz przychodzić razem z dzieckiem?

Zdrowa rodzina

Zajęcia kulinarne dla rodziców z dziećmi
– dowiesz się, jakie są zdrowe zamienniki cukru i innych słodyczy
– nauczysz się wykonywać zdrowe przekąski
– dowiesz się jakie pokarmy poprawiają koncentrację dzieci i myślenie
– spędzisz owocnie czas ze swoim dzieckiem
– dzięki wiedzy zdobytej na zajęciach poprawi się jakość zdrowia Twojej rodziny

Na zajęciach wykorzystamy elementy biologii, chemii, geografii a także plastyki i techniki.

 

A może Ty też chcesz się szkolić?

Mamy dla Ciebie:

Naturalna pielęgnacja

Kosmetyka, to kolejna działka, którą należy wziąć pod lupę. Przez kilka lat współpracowałam z firmą kosmetyczną, gdzie zdobyłam wiedzę na temat sposobu użytkowania i działania różnych składników. Dziś tworzę swoje kosmetyki i dzięki temu ograniczam ilość szkodliwych substancji wprowadzanych do mojego organizmu.

Pierwsze zajęcia – Skóra twarzy. W programie:

Przygotujemy wspólnie peeling i krem do twarzy

Pokażę, jak wykonać tonik

Pokażę, jak oczyszczać twarz naturalnymi metodami

Pokażę, jak samodzielnie wykonywać masaż twarzy, aby skóra dłużej pozostała młoda

Opowiem, jak rozwiązywać problemy skórne.

Otrzymasz porcję przygotowywanego kosmetyku oraz przepis na jego wykonanie.

 

Aby zapisać się na wybrane zajęcia dołącz do istniejącej już grupy w DK Świt lub zadzwoń/napisz do nas. Ustalimy szczegóły.

Informacje i zapisy:

Tel.: 796-256-303

e-mail: joanna-krawiec@tlen.pl

 

Zapisz się na newsletter!

Dołącz do fanów!